Nabídka našich ginů

ENDORPHIN LONDON DRY GIN

je na bylinky bohatý, suchý, rukodělně destilovaný gin typu London dry. Zkrátka klasika, bez přidaného cukru či jiných sladidel.  Jde o komplexní a aromatický gin – dostatečně hladký pro Martini, ale i bohatý a vyvážený – ideální pro G&T nebo Negroni.

Vyrábíme jej  průtahovou destilací velejemného neutrálního lihu, ve kterém nejprve 40 hodin macerujeme pečlivě sestavenou směs 19 lokálních i exotických bylin a koření.
Z těch tradičních v něm najdete jalovec, koriandr, anděliku, z těch exotických například kardamom, kubébový pepř či grains of paradise. Květinovou chuť a citrusovou vůni pak získává při průchodu lihových par unikátní vaporizační komorou, kde je v několika koších nad sebou umístěna vymazlená směs bylin, květů a kůr citrusových plodů.

Na bylinkách nešetříme, proto může dojít při vychlazení lahve v lednici nebo mrazáku k mírnému zakalení nápoje. Příčinou je právě vyšší podíl éterických olejů z macerovaných bylinek, které se v teplotách pod 7℃ mohou vysrážet a v teple se zase rozpustí. Znalci a milovníci ginu si jej nejlépe vychutnají při pokojové teplotě nebo jen s kostkou ledu.

ENDORPHIN LONDON DRY GIN

je na bylinky bohatý, suchý, rukodělně destilovaný gin typu London dry. Zkrátka klasika, bez přidaného cukru či jiných sladidel.  Jde o komplexní a aromatický gin – dostatečně hladký pro Martini, ale i bohatý a vyvážený – ideální pro G&T nebo Negroni. Znalci a milovníci ginu si jej nejlépe vychutnají při pokojové teplotě nebo jen s kostkou ledu. Směs pečlivě vybraných lokálních i exotických bylin a koření nejprve 40 hodin macerujeme ve velejemném lihu a následně pozvolna destilujeme.

Hlavní botanicals: jalovec, koriandr, andělika, kardamom, kůry citrusů, + 14 dalších.

Aroma: květinové s nádechem letní louky, následované jemným zaobleným jalovcem a svěžestí citrusů.
Chuť: vede citrusový koláč, následně se projeví suchý jalovec zakulacený sladkou skořicí.

Obsah alkoholu: 43 % obj.

ENDORPHIN LONDON DRY GIN 500ml

Do eshopu

ENDORPHIN LONDON DRY GIN 700ml

Do eshopu

ENDORPHIN LEMON DEMON GIN

má základ v našem LONDON DRY GINu, u kterého jsme zvýšili podíl citrusových kůr a také přidali pro giny jeden zcela netypický druh citrusu. Receptura je navíc doplněna o několik bylin, které společně citrusovou chuť i aroma ještě více zdůrazňují. Stejně jako LDG je samozřejmě také bez přidaného cukru či jiných sladidel.

Vyrábíme jej průtahovou destilaci velejemného neutrálního lihu, ve kterém macerujeme směs 15-ti lokálních i exotických bylin a koření po dobu 32 hodin. Citrusové tóny získává jak macerací sušených citrusových plodů a kůr, tak i jejich infuzí při průchodu lihových par přes vaporizační komoru, kde jsou spolu s dalšími bylinami umístěny v několika patrech nad sebou.

Na bylinkách nešetříme, proto může dojít při vychlazení lahve v lednici nebo mrazáku k mírnému zakalení nápoje. Příčinou je právě vyšší podíl aromatických látek a éterických olejů z macerovaných bylinek, které se v teplotách pod 7℃ mohou vysrážet a v teple se zase rozpustí. Pro znalce a milovníky ginu doporučujeme pít při pokojové teplotě nebo jen s kostkou ledu. Jinak je skvělou volbou pro svěží G&T.

ENDORPHIN LEMON DEMON GIN

má základ v našem LONDON DRY GINu, u kterého jsme zvýšili podíl citrusových kůr a také přidali pro giny jeden zcela netypický druh citrusu. Receptura je navíc doplněna o několik bylin, které společně citrusovou chuť i aroma ještě více zdůrazňují. Stejně jako LDG je také bez přidaného cukru či jiných sladidel.
Vyrábíme jej průtahovou destilaci velejemného neutrálního lihu, ve kterém macerujeme směs 15-ti lokálních i exotických bylin a koření po dobu 32 hodin.

Hlavní botanicals: jalovec, koriandr, citrusové kůry + 11 dalších.

Aroma: svěží citrusy následované slabším jalovcem.
Chuť: vede suchý jalovec s výraznou paletou citrusů, zakulacený sladkou skořicí.

Obsah alkoholu: 43 % obj.

ENDORPHIN LEMON DEMON GIN 500ml

Do eshopu

ENDORPHIN LEMON DEMON GIN 700ml

Do eshopu

ENDORPHIN MAGIC imaGINe

je svěže aromatický gin s nádechem levandule, který dokáže vykouzlit údiv a úsměv na tváři nejednoho návštěvníka baru či hosta na vaší oslavě. Náš „kouzelný“ gin totiž při smíchání s tonikem změní svoji sytě modrou barvu do zářivě růžovo-fialové.

Jeho základem je náš klasický LONDON DRY GIN. Protože očekáváme jeho použití hlavne v kombinaci s tonikem, má lehce zdůrazněnou jalovcovou složku a jsou zde patrné květinové tóny levandule a růže. Uchovává si příjemné jalovcové tělo se zakulaceným a sladším závěrem. Jeho atypická, sytě modrá barva je docílena pouze směsí bylinek, bez přidání jakýchkoliv umělých barviv či stabilizátorů, a stejně tak na čistě přírodní botanické bázi je docíleno i její proměny v růžovo-fialovou. Samozřejmě je také bez přidaného cukru či jiných sladidel.

Vyrábíme jej průtahovou destilaci velejemného neutrálního lihu, ve kterém macerujeme směs jalovce, koriandru a dalších 15 lokálních i exotických bylin a koření po dobu 40 hodin. Květinovou vůni po levanduli získává i infuzí při průchodu lihových par přes naši unikátní vaporizační komoru, kde je umístěna směs květů levandule a dalších bylin v několika patrech nad sebou.

ENDORPHIN MAGIC imaGINe

je svěže aromatický gin s nádechem levandule a růže, který dokáže vykouzlit údiv a úsměv na tváři nejednoho návštěvníka baru či hosta na vaší oslavě. Náš „kouzelný“ gin totiž při smíchání s tonikem změní svoji atypickou, sytě modrou barvu do zářivě růžovo-fialové. Jak modré barvy, tak i její proměny je docíleno pouze směsí bylinek, bez použití umělých chemických činidel. Samozřejmě je také bez přidaného cukru či jiných sladidel.
Směs  směs jalovce, koriandru a dalších 15-ti bylin a koření před destilací macerujeme po dobu 40 hodin.

Hlavní botanicals: jalovec, koriandr, pomerančová kůra, levandule a 13 dalších botanicals.

Aroma: nasládlá levandulová vůně se svěží paletou pomerančů, následovaná slabším jalovcem.
Chuť: vede jalovec s jemnou paletou citrusů, zakulacený puškvorcem.

Obsah alkoholu: 43 % obj.

ENDORPHIN MAGIC imaGINe 500ml

Do eshopu

ENDORPHIN MAGIC imaGINe 700ml

Do eshopu

ENDORPHIN P!NK GIN

Jeho receptura byla od základu stavěna pro ty, kteří dávají přednost jemnějším a sladším ginům se zakulaceným závěrem a nižším důrazem na jalovcovou chuť. Jeho růžovo-červená barva je docílena pouze macerací bylinek, bez přidání jakýchkoliv umělých barviv či stabilizátorů. Z tohoto důvodu může časem dojít k postupné ztátě/změně barvy, což není vada, ale charakteristická vlastnost tohoto ginu. A stejně jak je tomu i u našich ostatních ginů, ani tento není doslazen. Měkkosti a sladší chuti dosahujeme jen a pouze použitými botanicals.

Vyrábíme jej v naší měděné destilační koloně průtahovou destilaci velejemného neutrálního lihu, ve kterém více jak 24 hodin macerujeme směs jalovce, koriandru a dalších 12 lokálních i exotických bylin a koření. Svěží ovocnou vůni a chuť získává jak macerací lyofilizovaných lesních plodů a tak i jejich infuzí při průchodu lihových par vaporizační komorou, kde jsou umístěny se směsí dalších bylin a květů v koších v několika patrech nad sebou.

ENDORPHIN P!NK GIN

Jeho receptura byla od základu stavěna pro ty, kteří dávají přednost jemnějším a sladším ginům se zakulaceným závěrem a  nižším důrazem na jalovcovou chuť. Jeho růžová barva je docílena pouze směsí bylinek, bez přidání jakýchkoliv umělých barviv či stabilizátorů. A stejně jak je tomu i u našich ostatních ginů, ani tento není doslazen cukrem ani jinými umělými sladidly. Měkkosti a sladší chuti dosahujeme jen a pouze použitými botanicals.
Směs jalovce, koriandru a dalších 12 lokálních i exotických bylin a koření před vlastní destilací macerujeme více jak 24 hodin.

Hlavní botanicals: jalovec, koriandr, lesní plody a dalších 10 botanicals.

Aroma: svěží ovocná paleta lesních plodů s náznakem citrusů, následovaná slabším jalovcem.
Chuť: vede jalovec, jemná ovocná svěžest, zakulacená puškvorcem.

Obsah alkoholu: 43 % obj.

ENDORPHIN P!NK GIN 500ml

Do eshopu

ENDORPHIN P!NK GIN 700ml

Do eshopu

ZÁKLADNÍ BOTANICALS NAŠICH GINŮ

Každý náš gin je jiný, přesto mají z pohledu použitých bylin a koření mnoho společného. Zde jsou hlavní charakteristiky některých botanicals, které při výrobě používáme:

Jalovec Jalovec Jalovec je duší každého ginu a srdcem všech ginových receptur. Je to základní a vlastně jediná povinná složku každého ginu. Dává ginu jeho charakteristicky dřevitou chuť a vůni borového lesa. Jedním z důvodů, proč je gin tak chuťově rozmanitou a různorodou lihovinou je právě charakter jalovce, který lze doplňovat a škálovat mnoha různými způsoby – citrusovými plody, květy, bylinkami či kořením. Jalovec v našich ginech pochází ze Srbska. Koriandr Koriandr Semínka koriandru hrají důležitou roli v každém ginu. Nejen, že poskytují jemně pikantní ořechovou chuť, ale také přidávají velkou dávku citrusů od poloviny až do konce chuťové cesty. Dodává ginu enormní délku a teplo, a také schopnost podpořit hlavní citrusy (jako citron či pomeranč) a dovést jejich chuť až do konce každého doušku. Koriandr našich ginů má původ na Ukrajině. Kardamon Kardamom Lusky a semena kardamomu jsou jednou ze základních maceračních složek velkého množství těch nejlepších ginů. Jejich velmi silné karafiové aroma má okamžitý účinek na vůni, zatímco na patře jsou patrné měkčí, téměř dezertní tóny. Eukalyptové vlastnosti lusku dodávají destilátu zelenavý nádech a zajišťují, že ohnivá povaha semen hraje na jejich intenzitě druhé housle. Zajímavost – kardamom je po šafránu a vanilce třetí nejdražší koření na světě. Kořen anděliky Kořen anděliky Přestože jde o třetí nejčastěji používanou rostlinu při výrobě ginu, angelica je zřídka hvězdou přehlídky. Je to celkem pochopitelné, jelikož její profil - zemitý, kořenový a hořkostí připomínající pelyněk - není sám o sobě příliš přitažlivý. I když její místo leží na pozadí, kořen angeliky poskytuje velmi důležitý a působí jako most, základna, přidává hloubku a platformu pro zdůraznění chuti dalších botanicals, zejména jalovce. Kosatec Kosatec Používá kořenová část kosatce. Jeho produkce je časově náročná - po třech až čtyřech letech růstu jsou kořeny vykopány a následně se pět a více let suší. Hlavním účelem jeho přítomnosti v ginu je schopnost vázat a zvýrazňovat chutě a vůně ostatních botanicals. Destilovaný si zachovává své květinové tóny, ale také nese zemitou, prašnou sladkost. Má schopnost dávat ginu plnou chuť v ústech a přidat mu hloubku a texturu. Grains of paradise Grains of paradise Semena mají dřevitou, téměř borovicovou vůni a teplou, pepřovou chuť. I když se zrna stále častěji používají jako oblíbená alternativa pepře, nemají jeho drsnost. Mohli byste klidně zkousnout semínko nebo dvě (přestože mají tendenci být tvrdá jako kámen), aniž byste se prokýchali do vedlejší místnosti. Nicméně pálivá chuť je nepochybně přítomna a po destilaci se projeví v závěru doušku. INGREDIENTS Tajné přísady Stejně jako ostatní výrobci i my si necháváme některé přísady našich ginů jen pro sebe.