ENDORPHIN – český originál

Jak je známo endorfin je jeden ze 4 hlavních hormonů štěstí, které produkuje naše tělo. Tyto hormony v našem těle působí jako přírodní stimulanty, vzbuzující pocity štěstí, radosti, spokojenosti, potěšení, dobré nálady až euforie. Právě ve spojení s endorfiny se výraz „hormony štěstí“ používá nejčastěji. Někdy se označují za nejsilnější legální drogu – je to vlastně tělu přirozená obdoba morfinu. Pro tělo i pro psychiku jsou velmi důležité: jsou zdrojem dobré nálady, ulevují nám od bolesti, vyvolávají pocity pohody, navýšené životní energie až euforie.

To je i důvodem, proč jsme si ENDORPHIN vybrali pro název našich ginů – aby byl synonymem pro okamžiky pohody, příjemných pocitů a spokojenosti. Ať už při společných chvílích s vašimi přáteli a blízkými, nebo až si budete užívat klidnou chvilku o samotě.
Pevně věřím, že i náš ENDORPHIN, při konzumaci v rozumné míře, ve vás bude probouzet dobrou náladu a radost ze života.

Jak giny ENDORPHIN vyrábíme

Giny ENDORPHIN vyrábíme na unikátním destilačním zařízení, které jsme si nechali vyrobit na míru dle našich specifických požadavků. Naše destilační kolona je jedinečná nejen v českém měřítku, ale i mezinárodně.

Každý z našich ginů má svoji jedinečnou recepturu – liší se složením a poměry botanicals (bylin, květů a koření), stejně jako odlišným maceračním a destilačním procesem. Jednu část tohoto pečlivě sestaveného mixu lokálních i exotických bylin a koření macerujeme v tom nejkvalitnějším velejemném lihu dle typu ginu po dobu 4–48 hodin při různých koncentracích etanolu. Další část bylin a koření pak díky našemu designu destilační kolony umisťujeme do speciálních vaporizačních komor. Při pomalé destilaci lihové páry procházející přes tyto botanicals absorbují jejich éterické oleje a náš gin tím získává jedinečnou chuťovou charakteristiku a aromatičnost. Výroba probíhá v malých šaržích. Metodou ONE SHOT vyrobíme na jednu šarži cca 500 lahví jedinečného českého prémiového ginu.

Na čem ENDORPHIN vyrábíme – technologie

Naši destilační technologii jsme si nechali na zakázku vyrobit u známého českého výrobce, specializujícího se na výrobu destilačních zařízení z mědi – společnosti Kovoděl Janča s.r.o. Je postavena na jeho standardní jedno-kotlové destilační koloně, kam jsme dle našeho návrhu nechali začlenit speciální funkční prvky – mimo jiné tzv. vaporizační komoru a unikátní propojovací předlohu.

Vaporizční komora umožňuje obohatit výsledný destilát o chutě a aroma pečlivě zvolených botanicals – infuzí lihových par, které v průběhu destilačního procesu procházejí přes speciální koše naplněné touto směsí bylin a koření.

Propojovací předloha nám pak umožňuje volit výslednou cestu destilovaných  lihových par mezi kotlem a finálním kondenzátorem. Díky ní jsme schopní vést obohacené páry 5-ti různými cestami – můžeme měnit pořadí zapojení jednotlivých funkčních prvků technologie anebo některé zcela vynechat. Vše dle naší potřeby s ohledem na požadované organoleptické vlastnosti výsledného produktu – chuti, vůně, a barvy.

NEWSLETTER

Odebírejte náš newsletter.

    Zadáním svého emailu souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení.